Hubnutí bez pohybu? Složité a neefektivní!Kdo si alespoň jednou stanovil cíl, že zhubne, ten ví, že ke snížení váhy těla vedou tři cesty:


1) snížit denní příjem kalorií (např. diety)

2) zvýšit denní výdej kalorií (např. posilovny)

3) snížit denní příjem kalorií a zároveň zvýšit denní výdej kalorií (kombinace diet a pohybu)

Nejideálnější je samozřejmě třetí cesta, která však vyžaduje zásadní změnu životního stylu. Osobně proto preferuji druhou cestu, kdy se stačí více hýbat a to bez ohledu na změnu stravy. Proč ji preferuj? Protože:


Zdraví člověka nezávisí na váze a vzhledu těla, nýbrž na jeho kondici- A každý člověk potřebuje ke štěstí nějakou tu malou každodenní neřest, v podobě sladkostí, alkoholu apod.

Přesto všechno je to bohužel právě první cesta, kterou mají lidé nejvíce v oblibě.


Proč lidé preferují diety


Jedenáct let jsem tichým pozorovatelem lidí, kteří se čas od času rozhodnou zkrášlit svoje tělo a jedenáct let vidím, že v 90% sázejí na úpravu stravu. Proč?

1. Upřednostňují krásu těla před jeho kondicí

V nejrůznějších průzkumech napříč světem pokaždé vyšlo najevo, že největší lidskou touhou je krása, tedy vzhled těla. Nikoliv jeho kondice. Bohužel se jedná o velkou chybu celé společnosti, na které profitují prodejci hubnoucích přípravků i výrobci produktů proti bolestem svalů, dále fyzioterapeuti, maséři a mnoho dalších služeb. Lidé sice díky dietám hubnou (na krátko), ale jejich těla jsou ochablá, svaly zkrácené a stav kardiovaskulárního systému a cév bídný.

2. Jsou přirozeně pohodlní

Je snadnější koupit si zdravou potravinu, nežli se jít na 30 minut projít nebo proběhnout. A právě této lidské slabiny jsou si vědomi odborníci a proto ve svých reklamách podporují předešlý bod, tedy apelují na krásu a nikoliv kondici. Kdyby apelovali na kondici, nebylo by co prodávat.Jíst zdravě neznamená být zdravý


Když výživový poradce sestaví klientovi stravovací plán, tak má klient mylnou představu, že dělá něco pro své zdraví. Ano, dělá, ale jen velmi málo. Podívejme se na důvody, proč:

1. Nezvýší se mu svalová hmota

Svalová hmota je nejlepším pohonem pro rychlý chod metabolismu. Díky svalům v těle je jedinec schopen spálit větší množství kalorií během pohybu i v době odpočinku. Posilováním svalstva a jeho zvětšováním se tak zlepšuje ideální prostředí pro snadné udržení nízkého procenta tučné hmoty v těle. Bez vysokého procenta svalů v těle se hubnutí stává věčným utrpením, házením hrachu na zeď!

2. Svaly mu nefungují správně

Těla dietářů a dalších lidí preferujících zdravou stravu (bez pohybu) jsou náchylná k bolestem a zraněním. Tito lidé se potýkají s nesprávným držením těla, které může vyústit v chornické bolesti. Opět je potkáte u masérů, ortopedů nebo fyzioterapeutů. Celkově špatný stav svalstva způsobuje nedostatek energie a tím začínají značná omezení v běžném životě. Závěrem lze říci, že přestože tito lidé zhubnout několik kilogramů ze své váhy, jejich těla nejsou zdravější ani vitálnější a takové snížení váhy mnohdy (až na výjimky) ztrácí svůj skutečný význam, stává se téměř až zbytečnou snahou.

Doporučení na závěr


Jakou cestu za zdravým a lepším tělem si zvolíte vy, je čistě jen na vás.


Myslete však na to, že prodejci hubnoucích produktů i výživový poradci vás budou na každém kroku přesvědčovat o efektivnosti jejich skvělých produktů a nesmírné důležitosti zdravé stravy. Budou vás lákat na pěknou postavu. Samozřejmě tím nic nezkazíte, ale stále vám bude něco chybět, to hlavní, to nejdůležitější – kondice!


Do kondice se nelze projíst, neexistuje na ní žádná dieta nebo pilulka. A i vy se jednou ve svém životě dost možná dostanete do situace, kdy byste dali za dobrou kondici všechno, ale to už může být pozdě.

Hubnout bez pohybu se jistě dá, ale je to stejné, jako kdybyste si pořídili pěkné moderní auto, avšak bez motoru. Potom budete namísto pohodového ježdění auto všude tlačit.

Nevyhýbejte se pohybu, například běhu nebo procházkám, nevyhýbejte se ani posilování. Obojí vám v těle zlepší podmínky pro spalování tuku natolik, že jednou budete hubnout, aniž byste o to usilovali.

14 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů

fitbezfitness@gmail.com

+420 737 503 855