Jak poznat, který odborník vám pomůže


Umět rozlišit, kdo vám pomůže zbavit se tuků a kdo vás zbaví především peněz, bude vaší velkou výhodou. Pro lepší přehled o tom, který fitness byznys vám prospěje a který vám naopak s největší pravděpodobností uškodí, doporučuji následující:

Fitness byznys škodí, když:


slibuje zlepšení do určité doby, čím rychlejší změna = tím větší byznys,

slibuje, že zhubnete bez námahy, čím větší komfort = tím větší byznys,

přebírá všechnu odpovědnost, čím více pomoci = tím větší byznys.

Z toho plyne, že čím lákavější je reklama, tím nižší je efektivita dané služby. Příkladem jsou nejrůznější pilulky na hubnutí.

Fitness byznys pomáhá, když:


vás učí zlepšovat tělo samostatně,

jeho služby ničím nenahradíte (např. větší závaží v posilovnách),

pracuje s vaším myšlením, ne se svým produktem!,

má pro vás celoživotní řešení, nikoli dočasné (např. diety).

Jakmile si u takto propagovaných služeb pomyslíte, že jsou tyto cesty pro vás až příliš náročné a tudíž nereálné, věřte, že jsou pro vás právě těmi nejlepšími a nejjistějšími!

Vždy mějte na paměti, že prodejci fitness produktů a služeb, stejně jako jiní prodejci, umějí prodávat. Na jejich webových stránkách se dočtete jen to, co chcete slyšet. Vždycky se ztotožníte s problémem, o kterém píší, a vždycky se vám bude líbit řešení, které vám nabízejí. A není jediný důvod, proč by jejich placené služby či produkty neměly být v danou chvíli efektivní.

Každá reklama na hubnutí se vám bude líbit, stejně jako se vám budou líbit předvolební letáky politických stran. Kdyby odborníci lidem říkali pravdu, nikdo by je neposlouchal.

Odborníci stavějí svoje služby na základních doporučeních. Vy si však vždy musíte položit ještě jednu, nejdůležitější a zásadní otázku: zvládnu i za půl roku udržet zlepšení těla? A za rok? Za dva roky? Za deset let? Ono řešení, kterého se mi dostalo, zvládnu se ho držet po celý život? Tyto otázky si před každou investicí do fitness byznysu upřímně zodpovězte.Každá pomocná ruka jednou zmizí


Představte si, že stojíte uprostřed tělocvičny a nad vámi je vodorovná tyč, na kterou se snažíte vyskočit a zachytit se rukama. Ale nedaří se vám to. Skáčete, opakujete pokusy jeden za druhým. Nakonec se rozhodnete využít cizí pomoci, vyskočíte a dlaněmi se tyče konečně zachytíte. Podařilo se vám to, stejně jako se vám podaří s nejrůznějšími produkty zhubnout. Jenže být fit a udržet si zlepšení těla, to znamená udržet se na té tyči po mnoho let. Praxe mi ukázala, že ti, kdo využili jakékoliv dopomoci, většinou brzo padají k zemi.

A je tu ještě něco. Mnoho odborníků prezentuje svoje služby na základě vlastního zlepšení těla, na základě vlastních zkušeností. Potom v prodeji svých služeb argumentují třeba takto: „Nedělejte stejné chyby jako jsem dělal já a nechte si raději poradit.“ Jenže:

K vyřešení a definitivnímu odstranění jakéhokoli problému, včetně hubnutí, je nejúčinnější právě poučení se z vlastních chyb a nalezení své vlastní ideální cesty.

Jinými slovy, nejdůležitější je získání vlastních pozitivních i negativních zkušeností. Zkušenost nelze koupit.

6 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů

fitbezfitness@gmail.com

+420 737 503 855