O informacíchLidé jsou lační po informacích. Zapomínají však na činy!

Hledáme-li skutečnou příčinu věčně neúspěšných lidí s nadváhou a obezitou, najdeme ji v přílišném hledání informací a zároveň v absenci činů, přesněji řečeno, v nečinnosti. Lidem dnes nechybí informace, ale převedení všech získaných informací do činů.


Internetové diskuze jsou plné dotazů, jak efektivně hubnout. Všichni tazatelé přitom znají odpověď velmi dobře, pouze hledají jiná, jim dosud neznámá řešení, která by jim konečně takříkajíc vyhovovala. Lidé v 21. století jsou lidé dychtící po informacích, ale zároveň lidé neschopní vytrvalých činů.


Je třeba si uvědomit, že samotná informace nemění člověka k lepšímu. Nejsou-li informace přetaveny v činy, potom člověku pouze zatěžkávají hlavu. Rady a doporučení mnohých odborníků (především sofistů a demagogů) jsou jako tisíce dešťových kapek, tvořící hustý déšť, přes který ale není kloudně vidět.


V oblasti hubnutí je třeba vyhledat pouze základní a klíčové informace a poté je prostřednictvím činů ověřovat v praxi. Vlastní zkušenost je zkušeností nejcennější. Mnoho informací dnes nemá žádnou hodnotu, přesto jsou napříč společností prostřednictvím sociálních sítí šířeny jako vir.


Klíčem k úspěchu je a vždycky bude akce! Jít něco dělat (třeba se projít nebo běhat) má mnohem pozitivnější efekt, než číst podrobné informace (například o složení potravin).

Co říká zdravý rozum?


- nevyhledávejte stále jen informace a soustřeďte se především na činy

- čím lepší budete v činech, tím více informací můžete získávat

- vždy si ověřujte informace v praxi, na vlastním těle

- chtějte znát informace klíčové a zásadní, nikoliv zbytečné a detailní

Buďte FIT. Buďte ZDRÁVI.

3 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů