O jídleStrava a její vliv na lidské tělo je v 21. století až příliš přeceňován.


Zároveň lidé pro samé diety a snižování váhy opomíjí pohyb a kondici těla!


Diety, knižní kuchařky i výživové plány jsou nejvýdělečnějšími produkty fitness byznysu a zároveň jsou nejméně užitečné a účinné. Jakákoliv dočasná dieta, není-li určena za účelem léčby, postrádá sebemenší smysl, právě kvůli své dočasnosti. Žije-li člověk v průměru sedmdesát let, jediným smyslem je nalezení celoživotního řešení stravování.


Oblíbenost diet je dána především lidskou snahou o rychlé zhubnutí, především v letním období. Zdánlivou úspěšnost diet vytváří fakt, že mnozí lidé v prvních dnech diety skutečně sníží tělesnou váhu, čímž se na veřejnosti samozřejmě rádi pochlubí (viz fotografie před a po). V drtivé většině mají však tyto změny pouze krátké trvání a lidé se záhy vracejí na původní váhu. O tom se však tito lidé již nezmiňují.


Lidské tělo zpracuje jakoukoliv potravinu, má-li k tomu dostatek pohybu. Je-li nerovnováha mezi příjmem a výdejem, vždy se to ukáže na vzhledu a váze těla. Proto, chce-li být člověk celoživotně štíhlý a fit, neměl by hledat krátkodobé úpravy stravy, ale měl by si najít již zmíněné celoživotní řešení stravování a dbát především na výdej energie, prostřednictvím pohybu, díky kterému tělo získává


Je zřejmé, že nejvhodnější je potom taková strava, na které člověk vyrostl. Rovněž je třeba vzít na vědomí, že neexistuje nezdravá strava, nýbrž pouze nezdravé přejídání. Mnoho studií prokázalo, že bude-li jíst člověk jenom sladké, avšak v malém množství, a zároveň s dostatkem pohybu, nikdy neztloustne. Proto je žádoucí poslouchat svoje tělo a jíst všechno to, co samo vyžaduje. A bude-li mít tělo dostatek pohybu, nebude vyžadovat potraviny s vysokým obsahem energie.


Důvodem, proč někteří lidé častěji vyhledávají sladké potraviny, je právě ten, že jejich tělu chybí energie. Jsou to především lidé ignorující a zanedbávajíc pohyb a cvičení. Naopak, lidé s dostatkem každodenního pohybu potvrzují fakt, že čím více mají během dne pohybu, tím menší mají chuť například na sladké potraviny.


A nakonec platí, že ani sebezdravější stravou lidské tělo nezíská sílu, pevnost a pružnost. K výkonným plícím, silnému srdci, širokým cévám a tepnám a fungujícímu svalstvu se nelze projíst! Zdraví těla je závislé především na míře pohybu a stresu, nikoliv na jídle.


Co říká zdravý rozum?


- mějte dostatek každodenního pohybu a příliš se nezabývejte tím, co jíte

- hýbejte se a vaše tělo bude přirozeně vyžadovat potraviny s menším obsahem kalorií

- jezte to, na čem jste vyrostli jako děti

- jezte to, co vaše tělo samo vyžaduje, poslouchejte tělo, ne výživového poradce


Buďte FIT. Buďte ZDRÁVI.

2 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů