O odbornícíchŽijeme v době mnoha expertů a odborníků. Také v době seminářů, webinářů, kurzů a školení. Informace vládnou světem.


Trendem je dívat se na jakýkoliv problém vědecky a vydělávat na každým problému, který lidé mají. A problém s váhou jedním z těch největších.


Jisté však je, že odborné služby společnosti nijak neprospívají, protože všechno příliš komplikují a zapomíná se tak na tisíce let stará a ověřená doporučení. Zkrátka, lidé dnes již zapomínají, že mnohdy nejlepší rady jsou zdarma.


Odborníci z fitness byznysu hubnutí příliš komplikují. Také přebírají za svoje klienty veškerou odpovědnost, čímž jim ve skutečnosti pouze škodí, protože čím více budete někomu pomáhat, tím méně bude schopný samostatnosti. Ano, odborníci lidem pomáhají v dobré víře, avšak jejich služba je takříkajíc službou medvědí.


Bohužel také v lidech nijak nerozvíjí schopnosti jako zdravý rozum, nadhled, vůli nebo disciplínu, protože pracují pouze a především se svými produkty, nikoliv s myšlením lidí.

Další velkou chybou je, že prodávají bezradným lidem dlouhodobě neudržitelná řešení. Prodávají jim docela zbytečné produkty a předávají takové rady a doporučení, které jsou vhodné pouze pro profesionální sportovce nebo fitness nadšence, nikoliv však pro obyčejné pracující rodiče s dětmi. Fitness byznys je tedy účinný pouze u fitness nadšenců, ale pro 90 % lidí ve společnosti není efektivní.


Závěrem lze říci, že odborníci z fitness byznysu vytvářejí v lidech dojem, že bez jejich služeb nelze zhubnout. Zároveň si však v mnohých radách odborníci sami protiřečí a navzájem vyvracejí své metody, čímž však přispívají v otázce hubnutí ke všeobecnému zmatku a chaosu. Lidí potom nevědí, co vlastně mají dělat a tak mnohdy raději nedělají nic.

Kdyby už tak vysoký počet odborníků a jejich zaručeně hubnoucích služeb lidem skutečně prospíval, celosvětová nadváha a obezita by se musela přece zcela logicky snižovat. Opak je však pravdou!

Co říká zdravý rozum?


- neposlouchejte sofistikované rady odborníků, ani samozvaných

- staňte se sami sobě skvělým odborníkem

- využívejte odborníky jen pro ověření svých znalostí


Buďte FIT. Buďte ZDRÁVI.

4 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů