Vyhledat
  • Martin Schwarz

O převzetí odpovědnostiV roce 1998 získali lidé svobodu, ale kdykoliv a s kýmkoliv je dnes rozhovor na téma svobody, je zmíněno slovo odpovědnost. Odpovědnost vůči ostatním, i odpovědnost vůči sobě.

Jedním z rozhodujících okamžiků, kdy se lidem podaří zhubnout a váhu si udržet dlouhodobě, je okamžik převzetí odpovědnosti. Avšak stav nadváhy a obezity ve společnosti je dnes již tak alarmující, že se zdá, že jen málo kdo je v oblasti zlepšování těla této odpovědnosti schopen. Otázkou potom je, zda je společnost schopna udržet si onu svobodu životní.

Jedním z důvodů, proč když lidé chtějí zhubnout a obracejí se přitom na služby odborníků je právě zbavení se vlastní odpovědnosti a z toho pro ně plynoucí snadné vedení za ruku odborníkem. Už pouhým zaplacením služby získávají pocit snadného zisku nové postavy, přičemž nepodaří-li se jim to, svalí podvědomě vinu na odborníka a jeho produkt nebo službu. Takto lidem uplyne třeba i deset let, aniž by se jejich tělo skutečně a trvale změnilo k lepšímu.

Odpovědnost je tvořena samostatnou činností. A trvalý úspěch v oblasti zlepšování těla je na odpovědnosti, tedy samostatné činnosti přímo závislý. Jinými slovy, než si pronajímat osobního trenéra za deset tisíc korun, je mnohem výhodnější za stejné peníze projít trenérským kurzem a stát se "sám sobě trenérem".

Buďte Fit. Buďte Zdrávi.