O vůliVůle je v udržování těla ve formě klíčová!


Nedostatek vůle na jedné straně přináší dostatek peněz na straně druhé. Absence vůle je hlavním důvodem miliardových tržeb fitness byznysu.


Jisté je, že pokud člověk disponuje pevnou vůlí, nepotřebuje nad sebou odborný dohled, nepotřebuje být kontrolován a vést druhými. Takový člověk je schopný sebekontroly.


Svým způsobem je pouhé zlepšení vůle jistou zárukou celoživotně štíhlého a zdravého těla. Právě vůle zajistí člověku důležitou střídmost a umírněnost v jídle a schopnost dostatečně a pravidelně se hýbat.


Jak získat vůli? V první řadě je třeba věnovat veškerou pozornost na činnosti tělu prospěšné a nezaobírat se těmi neprospěšnými. Samotná vůle je potom složena z touhy po změně, tedy po zlepšení těla a zájmu o činnost, která nás k té změně dovede, tedy v našem případě zájmu o pohyb a kondiční cvičení.


V praxi potom platí, že čím vyšší má člověk touhu po zlepšení těla a zájem o pohyb a cvičení, tím pevnější je jeho vůle.


Jsou to však samotní odborníci z fitness byznysu (především osobní trenéři), kdo v lidech vůli oslabují. Oslabují ji tím, že suplují klientovu chybějící motivaci (mnoho lidí s nadváhou potřebuje neustále motivovat) a taky tím, že celý proces hubnutí příliš komplikují složitými radami (jak ve stravě, tak v pohybu).


Co ještě vůli oslabuje? Především nucení se do pohybu a zákazy v jídle. Naopak, pozitivní postoj, tedy radost z pohybu a uvědomění, že mohu jíst všechno, vůli posiluje. Pevná vůle není nic jiného, než chtít, nikoliv muset.


Co říká zdravý rozum?


- posilujte vůli silnou vnitřní motivací (popisuje kniha Fit bez fitness byznysu)

- najděte radost z pohybu a cvičení (rovněž najdete v knize Fit bez fitness byznysu)

- nespoléhejte se na odborníky, kteří vaši vůli oslabují.


Buďte FIT. Buďte ZDRÁVI.

5 zobrazení

FIT BEZ FITNESS BYZNYSU Copyright © 2020 Martin Schwarz

Obchodní podmínky a  Ochranu osobních údajů