Vyhledat
  • Martin Schwarz

O získání vytrvalostiVětšina lidí přistupuje ke cvičení takovým způsobem, že potřebují něco narychlo změnit, například zhubnout nebo zpevnit, a potom že přestanou cvičit. Domnívají se, že dnes začnou, zítra budou mít výsledky a pozítří mohou přestat cvičit. O absurditě takového jednání je nic a nikdo nepřesvědčí.


Odborníci z fitness byznysu celou společnost v tomto nesprávném vnímání dokonce podporují a to svými produkty a službami, které slibují rychlé výsledky.

Kondiční cvičení by musí být vnímáno jako čištění zubů, jako celoživotní proces, kde každý trénink je z dlouhodobého pohledu jakoby bezvýznamný, ale přitom je v celém tom procesu nepostradatelný. Abychom dosáhli pozitivních výsledků a naše tělo se měnilo k lepšímu, je vytrvalost absolutní podmínkou.


S vytrvalostí se však člověk nerodí, vytrvalost se musí získat. Jak? Právě tím nastavením správného myšlení, kdy kondiční cvičení vnímáme jako celoživotní proces. Právě tohle jednoduché základní uvědomění nás staví do správného vnímání a každý náš trénink se stává důležitým, leč pouhým dílkem v onom celoživotním procesu. V tu chvíli přestáváme naivně očekávat rychlé nereálné výsledky a protože ve cvičení vytrvale pokračujeme, časem zjistíme, že ony pozitivní výsledky již skutečně máme.


Buďte Fit. Buďte Zdrávi.